Tipy na výlet

Zámek Červená Lhota

cesko-cervena-lhota-2Stavba červenolhotského zámku ve svém jádru skrývá zbytky původní tvrze ze 14. století. Dnešní renesanční budova vznikla po roce 1530 a byla dále několikrát upravena. Zámecké interiéry prvního patra mají dispozici z 80. let 17. století.

vzdálenost: 30 km, odhadnutý čas: 1:40

Ukázat trasu


Zřícenina Hradu Choustník

choustnikHrad Choustník je zřícenina raně gotického hradu. Nachází se na východním okraji obce Choustník cca 12km od města Soběslav. Do současnosti zůstaly dochovány obě čtyřhranné palácové věže a mohutné hradby. Jedna z věží je upravena jako rozhledna. Která nabízí krásný výhled do kraje.

vzdálenost: 21 km, odhadnutý čas: 1:10

Ukázat trasu


Kozí Hrádek

kozi-hradek-1Kozí hrádek je Národní kulturní památka v České republice. Kozí hrádek je ve skutečnosti zřícenina gotického hradu, která se tyčí nad Kozským potokeKozí hrádek je ve skutečnosti zřícenina gotického hradu, která se tyčí nad Kozským potokem. Zachovaly se pouze zbytky základových zdí, obytné věže a brány. I přes to je Kozí hrádek oblíbeným místem turistů, který láká k romantické návštěvě.

vzdálenost: 9.6 km, odhadnutý čas: 32 min

Ukázat trasu


Zámek Bechyně

bechyneZámek Bechyně se tyčí na skále nad soutokem říčky Smutná a řeky Lužnice, ve stejnojmenném městě Bechyně. V expozicích může návštěvník obdivovat Život Petra Voka, kde velkou zajímavostí je Vokův svatební a pozdně gotický sál.

vzdálenost: 36 km, odhadnutý čas: 2 hod

Ukázat trasu


Řetězový most u Stádlce

stadleckymostStádlecký most přes Lužnici stojí od roku 1975 pod městysem Stádlec a je posledním dochovaným empírovým řetězovým mostem v České republice. U Stádleckého mostu je křižovatka turistických tras. Proti proudu vede cesta po červeně značené trase na Lužničanku (3,5 km), oblíbenou turistickou chatu, dále pak na hrad Příběnice (6 km) nebo až do Tábora. Po proudu pak po červené nebo po modré, vhodné též pro jízdní kola, na hrad Dobronice, dále pak po červené do Bechyně. Po žluté značce lze jít na pravý břeh do Stádlce nebo na levý břeh do Dobřejice a Malšic.

vzdálenost: 21 km, odhadnutý čas: 1:10

Ukázat trasu


Klokoty

klokotyKlokoty jsou bývalá samostatná obec, která je nyní místní částí města Tábora. Nachází se na západním okraji města, na (původní z dnešních dvou) výpadové silnici na Písek a Rožmitál pod Třemšínem.

Nejvýznamnějším místem této lokality Tábora je klokotský poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie byl založen v roce 1702. V roce 1712 zde byla postavena kaple sv. Václava a 1714 sv. Josefa. Před kostelem ústí lipová alej s křížovou cestou, vysázená roku 1836.

vzdálenost: 3 km, odhadnutý čas: 10 min

Ukázat trasu


Hrad Borotín

borotinHrad Borotín je zřícenina středověkého hradu. Nachází se mezi obcemi Borotín a Sudoměřice u Tábora na jihu České republiky. Stojí nad Zámeckým rybníkem. V letech 1980 až 1982 došlo k zakonzervování zdiva. Hrad Borotín je v současnosti volně přístupný.

vzdálenost: 18 km, odhadnutý čas: 1 hod

Ukázat trasu


Dobronice

dobroniceZřícenina Dobronice je zřícenina středověkého hradu nad řekou Lužnicí. Nachází se v obci Dobronice nedaleko města Bechyně. Do dnešní doby se zachovala kulovitá hradní věž a zbytky zdiva. Zřícenina Dobronice je přístupná: květen a září o víkendech, červen od úterý do neděle, červenec a srpen denně.

vzdálenost: 28 km, odhadnutý čas: 1:34

Ukázat trasu